Ben Kimim?

isil_erbil_pazarlama_marka_danismaniİzmir doğumluyum.

İzmir Özel Türk Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1997’de ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum.

Bir İzmir aşığı olarak doğduğum şehirde yaşamak, kendi şehrimin iş hayatına katkıda bulunmak istedim. Hedefim, psikoloji, sosyoloji gibi sosyal bilimlerle mühendislik eğitimimi birleştirerek, insanlara dokunabileceğim pazarlama ve marka alanında çalışmaktı.

İş hayatına Sabancı Holding Olmuksa International Paper’da başladım. Olmuksa’da üretim, kalite, bilgi sistemleri, bütçe, finansman ve satış departmanlarında kazandığım deneyim, tüm iş hayatım boyunca bana rehber oldu.

Ege Üniversitesi İşletme Bölümü Pazarlama yüksek lisans eğitimimi tamamlayarak Amerika’ya gittim; işletme yönetimi üzerine çalıştım.

Türkiye’ye dönünce Pınar Süt Pazarlama Departmanı’nda “Ürün Yöneticisi” olarak bir ürünün tüm pazarlama süreçlerini deneyimledim. Sorumluluğumdaki ürün gruplarının perakende ve toplu tüketim kanalındaki pazarlama çalışmalarının tümünü yürüttüm.

Sonrasında, “Marka Müdürü” olarak Özgörkey Gıda’da pazarlama kariyerime devam ettim. Bu pozisyonda bayi-distribütör kanalı ve satış ekibi ile daha yakından çalışma fırsatı buldum.

Kendi işimi kurmak için kurumsal hayatımı noktaladım. Pasta atölyesi-kafe projesini yine kurumsal hayattan ayrılan kardeşimle birlikte hayata geçirdik, kendi markamızı yarattık.

Bildiklerini paylaşma, insanlara dokunma ve kalıcı izler bırakma isteği beni eğitim ve danışmanlık alanına yönlendirdi.

Şu anda şirketlerin karlı büyümesi, rekabet avantajı sağlaması ve sürdürülebilir olması için pazarlamanın önemini anlatıyor, pazarlama ve marka yönetimi konularında şirketlere yol arkadaşı oluyorum; seminer ve eğitimler veriyorum.

Mühendislik bakış açısına sahip olmam, farklı kültürleri deneyimlemem, teorinin yanında sahayı da iyi bilmem, kurumsal ve aile şirketlerinde uzun yıllar çalışmam ve girişimcilik deneyimim ele aldığım projelere geniş ve farklı bakış açıları getirmeme, çözümler geliştirmeme büyük katkı sağlıyor.

 

Bilgi ve iletişim için:

isil@isilerbil.com

bilgi@isilerbil.com

 

indir-2indir-3