Kişisel Markalaşma Neden Önemlidir?

Kişisel markalaşma bir değer yaratma süreci.

Kişisel markalaşma, gitmek istediğiniz yere ulaşırken ve rakiplerinizden farklılaşırken, karşınızdaki kişilere daha fazla değer sunmanızı, böylece hatırlanmanızı, tercih edilmenizi, ücretinizin yükselmesini ve başarıya ulaşmanızı kolaylaştırır.

Güçlü bir kişisel marka olduğunuzda daha fazla insan sizi tanıyacak, hakkınızda bir fikir sahibi olacak, sizinle ilgili bir algısı olacak; rakiplerinizin arasında öne çıkacaksınız, iş hayatınızda daha başarılı olacaksınız.

Diğer yandan kişisel marka sadece kendinize fayda sağlamıyor. Daha iyi ve etkili işler yaptıkça, bu çalıştığınız şirketin iş sonuçlarına da yansıyor.  Fikirlerinizi öne çıkarmanızı, şirket için daha fazla katma değer yaratmanızı kolaylaştırıyor.

Kişisel markanızı yönetmeniz sadece iş hayatında başarıyı getirmiyor. Aynı zamanda özel hayatınıza da katkı sağlıyor.

Markalaşarak kendi hayatınızın kontrolünü elinize alıyor, olmak istediğiniz insan olma yolunda, kendinizi gerçekleştirme yolunda sistemli bir şekilde ilerliyorsunuz. Böylece daha mutlu ve doyumlu bir yaşamın kapıları açılıyor önünüzde.

Kişisel markanızı iyi yönetirseniz, şirketinizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Hem iş arkadaşlarınızı hem patronlarınızı ve yöneticilerinizi etkileyeceksiniz. Onların gelişmelerine de katkı sağlayacaksınız. Diğer yandan yeni müşterilere ulaşmanız kolaylaşacak. Şirketinize yeni müşteriler kazandıracaksınız. Kişisel itibarınız şirketinizin itibarına da yansıyacak, şirketinizi de daha değerli hale getireceksiniz.

Siz markanızı doğru yönetmezseniz çevrenizdekiler sizin markanızı kendi kafalarında yaratır, bu da sizin istediğiniz marka algısından çok farklı olabilir. Bu nedenle kişisel markanızı doğru bir şekilde yönetmeniz çok önemli.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: